Multistate Outer of Listeriosis związany z kantalupą AD 9

Odsetek przypadków związanych z ciążą zgłoszonych w tym wybuchu (5%) był stosunkowo niski. Infekcje związane z ciążą stanowią większy odsetek przypadków (12 do 66%) w innych domowych ogniskach listeriozy, 5 i 17% przypadków zgłoszonych do inicjatywy Listeria dotyczyło kobiet w ciąży i noworodków .9 Możliwe wyjaśnienia niskiego odsetka zakażeń związanych z ciążą zgłoszonych w tym ognisku obejmują różnice w konsumpcji kantalupa i praktykach w zakresie obsługi u ciężarnych i osób nieciężarnych, różnice w zależnościach dawka-odpowiedź pomiędzy kobietami w ciąży i innymi grupami o podwyższonym ryzyku oraz różnice w zjadliwości matczynej i płodowej wśród szczepów powodujących ogniska choroby . Chociaż rozpoznano wiele swoistych dla linii charakterystycznych dla linii monocytogenes i specyficzne dla szczepu właściwości wpływające na zjadliwość, sposób, w jaki te cechy mogą wpływać na ekspresję zjadliwości wśród osób z listeriozą, pozostaje niejasny.30-32
W toku dochodzenia wykazano przydatność inicjatywy Listeria i skuteczność podejścia do przypadku w przypadku ognisk choroby. Inicjatywa Listeria ułatwiła szybkie porównywanie przypadków, co szybko potwierdziło związek między chorobami związanymi z epidemią a konsumpcją kantalupów, co skłoniło do rozpoczęcia wizyty w gospodarstwie i zatrzymania produkcji kantalupa w tym samym dniu po 12 dniach od rozpoznania epidemii w Kolorado. Analiza przypadków została z powodzeniem zastosowana w poprzednich badaniach epidemiologicznych listeriosis.12,28,33 Chociaż takie analizy mogą być skuteczną alternatywą dla tradycyjnych badań kliniczno-kontrolnych, podejście to ma ograniczenia. Analiza przypadków wykorzystująca historyczne źródła danych (np. Inicjatywa Listeria) opiera się na zakresie istniejących narzędzi do gromadzenia danych (np. Kwestionariuszy), które nie mogą wykrywać nowych ekspozycji. Podejście oparte na analizie przypadków wyklucza również ocenę ogólnego ryzyka związanego z chorobą, ponieważ projekt badania nieodłącznie kontroluje czynniki ryzyka leżące u jego podstaw34. Pomimo tych ograniczeń, wykorzystanie danych z bazy danych Listeria w celu przeprowadzenia analizy poszczególnych przypadków w połączeniu z szybkim wybuchem choroby dochodzenie w Kolorado, dopuszczone do wcześniejszego publicznego ogłoszenia i szybkiego wycofania się z cyklopi.
Ta epidemia potwierdza rentowność surowych produktów, w tym kantalupa, jako narzędzia do listeriozy i podkreśla znaczenie zapobiegania zanieczyszczeniu produktów w środowisku rolniczym i przetwórczym. Aby zapobiec podobnym epidemiom w przyszłości, przetwórcy świeżych produktów powinni konsekwentnie wykorzystywać dobre praktyki rolnicze i produkcyjne, aby zminimalizować możliwości wprowadzenia patogenów przenoszonych przez żywność i zanieczyszczenia produktów żywnościowych.35,36 Zwiększony nadzór hodowców i przetwórców kantalupa i innych produktów, poprzez inicjatywy branżowe lub tradycyjne środki regulacyjne, należy również uznać za sposób zapobiegania przyszłym epidemiom Ponadto hodowcy i przetwórcy świeżych produktów powinni dokładnie ocenić istniejące procesy, a także proponowane zmiany przetwarzania przed wdrożeniem, aby ułatwić rozpoznanie i złagodzenie potencjalnych źródeł zanieczyszczeń dla żywności. Aby ułatwić przyszłe badania listeriozy i innych chorób przenoszonych drogą pokarmową, należy rozważyć rutynowe metody gromadzenia danych wspierające wzmocniony nadzór nad patogenami przenoszonymi przez żywność.
[przypisy: eskulap żary rejestracja, ahd 1000, vrsnet ]

Powiązane tematy z artykułem: ahd 1000 eskulap żary rejestracja vrsnet